Anna Skubisz

Scenariusz jest przeznaczony do realizacji w szkole ponadpodstawowej. Możliwe jest wykorzystanie go na lekcji historii, na godzinie wychowawczej lub jako forma pracy z uczniami szczególnie zainteresowanymi historią podczas kółka historycznego. Ma charakter interdyscyplinarny, ponieważ łączy zagadnienia z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – można go także wykorzystać jako element do zbudowania zadania projektowego. Zajęcia edukacyjne przeprowadzamy po wstępnym zwiedzaniu wystawy Nieukończone życia w Synagodze pod Białym Bocianem we Wrocławiu, ponieważ uczniowie powinni zapoznać się z jej treścią szczególnie w kwestii bohaterów i ich historii.

Uwagi: poszczególne elementy scenariusza można modyfikować celem dostosowania ich do odbiorców.

# Plik Wielkość pliku Pobrania
1 pdf Błogosławiona zapałka - historia Hannah Szenes - Anna Skubisz 906 KB 299