Łukasz Migniewicz

Scenariusz jest przeznaczony do realizacji w szkole podstawowej oraz w szkole ponadpodstawo- wej (po odpowiedniej modyfikacji przez nauczyciela). Możliwe jest wykorzystanie go na zajęciach interdyscyplinarnych łączących zagadnienia z zakresu języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeń- stwie. Przed realizacją zajęć, dla łatwiejszego zrozumienia treści, warto przeprowadzić wcześniej zajęcia obejmujące zagadnienia z zakresu praw człowieka oraz podwaliny powstawania państw totalitarnych.

Scenariusz może być także wykorzystany na zajęciach wiedzy o społeczeństwie w tematach doty- czących praw człowieka. Zadania zostały przygotowane w oparciu o ekspozycję Nieukończone życia w Synagodze pod Białym Bocianem we Wrocławiu, dlatego przed rozdaniem tekstów źródłowych uczniowie powinni zwiedzić wystawę i zapoznać się z jej częściami. Wstęp i omówienie rezultatów przeprowadzamy w sali warsztatowej na terenie ekspozycji.
Poszczególne elementy scenariusza można modyfikować celem dostosowania ich do odbiorców.

# Plik Wielkość pliku Pobrania
1 pdf Wieczne ludobójstwo 28-36 115 KB 120