1. Strona główna
  2. Materiały dydaktyczne
  3. „Jeszcze tydzień temu byłem obywatelem polskim, a teraz nie jestem” – dramaty Marca 1968 roku w Polsce.

Temat lekcji: „Jeszcze tydzień temu byłem obywatelem polskim, a teraz nie jestem” – dramaty Marca 1968 roku w Polsce.
Autor: Katarzyna Cieplińska-Olejnik

Scenariusz jest przeznaczony do realizacji w szkole ponadgimnazjalnej i 4-letnim liceum na lekcji historii. Zajęcia edukacyjne przeprowadzamy po wstępnym zwiedzaniu, ponieważ niezbędne jest wykorzystanie materiału wystawy przy realizacji kolejnych zadań przydzielanych uczniom.

Wskazane jest przeprowadzenie wcześniej zajęć edukacyjnych dotyczących genezy i przebiegu Marca 1968 r. Warsztaty przeprowadzamy w sali dydaktycznej na terenie ekspozycji. Część poleceń uczniowie wykonują stacjonarnie lub rozchodzą się po przydzieleniu zadań celem ich realizacji w oparciu o materiał wystawowy, a następnie wracają omówić rezultaty pracy w grupach.

Scenariusz jest propozycją zajęć warsztatowych, a jego poszczególne elementy można modyfikować celem dostosowania ich do odbiorców lub potrzeb nauczyciela. […]

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/klient.dhosting.pl/itprojekt/naukaoholokauscie.edu.pl/public_html/wp-content/plugins/download-attachments/includes/shortcodes.php on line 66

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/klient.dhosting.pl/itprojekt/naukaoholokauscie.edu.pl/public_html/wp-content/plugins/download-attachments/includes/shortcodes.php on line 66

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/klient.dhosting.pl/itprojekt/naukaoholokauscie.edu.pl/public_html/wp-content/plugins/download-attachments/includes/shortcodes.php on line 69