1. Strona główna
  2. Materiały dydaktyczne
  3. „Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą” – droga od propagandy do ludobójstwa.

Temat lekcji: „Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą” – droga od propagandy do ludobójstwa.
Autor: Katarzyna Cieplińska-Olejnik

Scenariusz jest przeznaczony do realizacji w szkole podstawowej, ponadgimnazjalnej i liceum 4-letnim, na lekcji historii. Zadania zostały przygotowane w taki sposób, aby ułatwić uczniom zwiedzanie i zrozumienie kolejnych elementów ekspozycji „Nieukończone życia”. Wskazane jest przeprowadzenie wcześniej zajęć edukacyjnych dotyczących mechanizmów dojścia Adolfa Hitlera do władzy i polityki wewnętrznej III Rzeszy.

Zajęcia edukacyjne przeprowadzamy po wstępnym zwiedzaniu, ponieważ niezbędne jest wykorzystanie materiału wystawy przy realizacji kolejnych zadań przydzielanych uczniom. Warsztaty przeprowadzamy w sali dydaktycznej na terenie ekspozycji, w której część poleceń uczniowie wykonują stacjonarnie lub rozchodzą się po przydzieleniu zadań celem ich realizacji w oparciu o materiał wystawowy, a następnie wracają omówić rezultaty pracy w grupach.

Scenariusz jest propozycją zajęć warsztatowych, a jego poszczególne elementy można modyfikować celem dostosowania
ich do odbiorców lub potrzeb nauczyciela. […]

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/klient.dhosting.pl/itprojekt/naukaoholokauscie.edu.pl/public_html/wp-content/plugins/download-attachments/includes/shortcodes.php on line 66

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/klient.dhosting.pl/itprojekt/naukaoholokauscie.edu.pl/public_html/wp-content/plugins/download-attachments/includes/shortcodes.php on line 66